Co zrobić gdy przedłużenie programu terapeutycznego lub włączenie do programu nie przebiega sprawnie

Data 2012-03-01 10:52:50 | Temat: Prawo

W związku z podpisaniem Zarządzenia Prezesa NFZ podczas spotkania Zespołu Parlamentarnego otrzymaliśmy zapewnienie, iż umowy ze świadczeniodawcami (szpitalami) realizującymi świadczenia w ramach Poprawki będą przez Oddziały NFZ niezwłocznie aneksowane.

Jeśli zdarzyłaby się jednak sytuacja, że włączenie do programu terapeutycznego (przedłużenie programu) nie przebiega w Państwa przypadku sprawnie, przygotowaliśmy dwa wzory pism do Wojewódzkich Oddziałów NFZ. Pisma te powinni wysyłać pacjenci, którzy spotkali się z odmową bądź problemami z dostępem do leczenia i realizacji postanowień Poprawki.
Pisma należy wysyłać odpowiednio gdy:
- Pismo pierwsze jeżeli: szpital nie ma zmienionego kontraktu na uwzględniający 5-letnie leczenie. Z tego powodu chory nie może przedłużyć leczenia z 3 do 5 lat.
- Pismo drugie jeżeli: kontrakt szpitala został zmieniony (zakontraktowano leczenie w trybie 5-letnim), a mimo to chory - ubiegający się o przedłużenie leczenia z 3 lat do 5 lat - nie uzyskał takiego przedłużenia.

Jednocześnie prosimy Państwa o zgłaszanie takich sytuacji bezpośrednio do PTSR drogą mailową na adres m.fac@ptsr.org.pl . W tytule maila prosimy o wpisanie "Problem z dostępem do leczenia - Poprawka".

źródło: www.ptsr.org.plTen artykuł pochodzi z Biegusy - Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane
http://www.biegusy.zgora.pl

Link do tej wiadomości to:
http://www.biegusy.zgora.pl/modules/news/article.php?storyid=270