Natalizumab - nowy lek w terapii SM w Polsce - Medycyna - Wiadomości
 
 
Zaloguj się...
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieZapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu
Stowarzyszenie
Strona główna
Artykuły
Galeria
Forum
Download
Linki
 
Medycyna : Natalizumab - nowy lek w terapii SM w Polsce
Napisał Cypek dnia 2013-06-22 13:30:00 (1768 odsłon)
Medycyna

Informacja prasowa w związku z publikacją projektu Obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 lipca 2013 r.

Projekt Obwieszczenia Ministra Zdrowia zawiera listę refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, która wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2013 r.
Projekt X obwieszczenia refundacyjnego w porównaniu do IX obwieszczenia obowiązującego od 1 maja 2013 r., zawiera następujące zmiany:

[...]

3) Zwiększy się także dostępność do leczenia chorób już finansowanych w ramach programów lekowych i chemioterapii:

a) refundacją objęty zostanie nowy lek zawierające substancję czynną natalizumab (1 kod EAN) w ramach programu lekowego "Leczenie stwardnienia rozsianego po niepowodzeniu terapii lekami pierwszego rzutu lub szybko rozwijającej się ciężkiej postaci stwardnienia rozsianego". Włączenie substancji czynnej natalizumab umożliwi leczenie grupie pacjentów, u których nastąpiła progresja choroby po uprzednim zastosowaniu interferonu oraz grupie pacjentów z szybką rozwijającą się ciężką postacią choroby. Zmieniony program lekowy obejmować będzie oba leki stosowane w terapii drugiego rzutu czyli zarówno fingolimod jak i natalizumab, co daje lekarzom możliwość wyboru właściwego leku drugiego rzutu w zależności od sytuacji klinicznej pacjenta. Dodatkowo w programie został wprowadzony zapis umożliwiający zamianę jednego leku na drugi objęty refundacją w ramach programu w przypadku wystąpienia w początkowym okresie jego stosowania działań niepożądanych lub z uwagi na bezpieczeństwo chorego.

źródło: www.mz.gov.pl

Ocena: 10.00 (1 głos) - Oceń tę wiadomość -
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Szukaj
Tematy
Kto jest online?
2 użytkowników jest na stronie (2 użytkowników przegląda Wiadomości )

Użytkownicy: 0
Goście: 2

więcej...
Licznik

Copyright © by Biegusy 2006-2010
Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane SM w Zielonej Górze
Stwardnienie Rozsiane | Antymail | Forum stwardnienie rozsiane SM