Nowa molekularna mapa - podwalina nowych metod leczenia stwardnienia rozsianego - Medycyna - Wiadomości
 
 
Zaloguj się...
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieZapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu
Stowarzyszenie
Strona główna
Artykuły
Galeria
Forum
Download
Linki
 
Medycyna : Nowa molekularna mapa - podwalina nowych metod leczenia stwardnienia rozsianego
Napisał Cypek dnia 2012-03-02 15:27:30 (2322 odsłon)
Medycyna

Zespół naukowców z The Scripps Research institute, współpracując z z członkami Receptos, stworzyli pierwszy wirtualny obraz wysokiej rozdzielczości struktur komórkowych o nazwie S1P1. Są to receptory które są bardzo ważnymi strukturami w kontrolowaniu początku jak i postępu stwardnienia rozsianego oraz innych chorób.

Struktura opisana 17 lutego 2012 jest wyjątkowa ponieważ jako pierwsza lipidowa struktura jest sprzężona z białkiem G receptora (GPCR). Ostatnie sukcesy powinny utorować drogę dla naukowców do stworzenia rodziny struktur. "Jest coś szczególnego w S1P1", powiedział Hugh Rosen, MD, PnD, Scripps biochemik, który wspólnie prowadzilił pracę z Raymondem Stevensem, dr, biologiem strukturalnym z Scripps Research Institute. Biologiczne konsekwencje nawet niewielkich zmian z tego receptora są głębokie w skutkach. Zrozumienie struktury dostarcza wskazówek na temat podstawowych procesów ważnych zarówno w zdrowiu i chorobie.
Open in new window
Opracowanie jest wynikiem lat badań przez Stevens laboratorium w celu opracowania metod określania struktury GPCR wiele pracy w Rosen laboratorium nad biologią receptora i narzędzi chemicznych w celu stabilizacji takich cząsteczek, Połączenie struktury opartej na analizie przesiewowych cząsteczek służy jako model dla skutecznego projektowania leków.

Kontrolowanie stwardnienia rozsianego

Praca odkrywa strukturę receptora S1P1 białka wchodzącego w skład błon różnych typów komórek. Kiedy naturalne ligandy, takie jak S1P lub potencjalnych leków prowadzą specyficzne interakcje głęboko w
receptorze, uruchamiają kaskady reakcji chemicznych wewnątrz komórki ważnych dla zachowania zdrowia.

Naukowcy od dawna wiedzieli, że S1P1 odgrywają kluczowe role w kontrolowaniu stwardnienia rozsianego i innych chorób. Jednym ze sposobów to kontrolowanie przepływu różnych krwinek. Jest to niezwykle ważne, ponieważ u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, patologiczne limfocyty atakują ochronne osłonki komórek nerwowych w mózgu, powodując ich uszkodzenie. W S1P1 receptory są również zaangażowane w progresji szkodliwych blizn i obrzęków w odpowiedzi limfocytów które pojawiają się w mózgu.

Gilenya pierwszy doustny lek dopuszczony do leczenia stwardnienia rozsianego, zmniejsza przepływ limfocytów z węzłów chłonnych. Ten sposób leczenia po raz pierwszy zaproponowany został przez laboratorium Rosen około 10 lat temu. Opierając się na badaniach przesiewowych Profesor Ed Roberts odkrył inne modulatory S1P1, doprowadziło to do odkrycia RPC-1063.

źródło: worldthink.pl

Ocena: 0.00 (0 głosów) - Oceń tę wiadomość -
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Szukaj
Tematy
Kto jest online?
2 użytkowników jest na stronie (2 użytkowników przegląda Wiadomości )

Użytkownicy: 0
Goście: 2

więcej...
Licznik

Copyright © by Biegusy 2006-2010
Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane SM w Zielonej Górze
Stwardnienie Rozsiane | Antymail | Forum stwardnienie rozsiane SM