Spotkanie Zespołu Parlamentarnego ds. SM - Prawo - Wiadomości
 
 
Zaloguj się...
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieZapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu
Stowarzyszenie
Strona główna
Artykuły
Galeria
Forum
Download
Linki
 
Prawo : Spotkanie Zespołu Parlamentarnego ds. SM
Napisał Cypek dnia 2012-03-01 10:50:36 (2163 odsłon)
Prawo

W dniu 16 lutego 2012 roku odbyło się spotkanie Zespołu Parlamentarnego ds. SM. Spotkanie poświęcone było następującym kwestiom:
1. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2011 zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu programów zdrowotnych (Dz.U. 2011 nr 269 poz. 1597)
2. Dostępność do leków po wprowadzeniu ustawy refundacyjnej. Rozporządzenie w sprawie środków pomocniczych i higienicznych.
3. Projekt Narodowego Programu Leczenia SM:
- Przyjęcie standardu leczenia pacjentów z SM
- Refundacja nowych terapii dla pacjentów, którzy nie reagują na leczenie immunomodulacyjne
- Sanatoria i dostęp do rehabilitacji - standard rehabilitacji u osób chorych na SM (w tym kontraktowania), rehabilitacja poszpitalna

W spotkaniu prócz parlamentarzystów uczestniczyli przedstawiciele Rady Głównej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego - pan Tomasz Połeć, pani Helena Kładko, pracownicy Rady Głównej PTSR (Magdalena Fac i Sylwia Więsek-Smolińska), przedstawiciele Doradczej Komisji Medycznej - prof. Halina Bartosik-Psujek, dr Jacek Zaborski i specjalista neurolog Mariusz Kowalewski.

Na pytania dotyczące finansowania terapii i dostępu do leczenia po wejściu Poprawki do programu terapeutycznego oraz Zarządzenia Prezesa NFZ odpowiadał Dyrektor Departamentu Polityki Lekowej Ministerstwa Zdrowia pan Artur Fałek.

Prócz zapewnień, iż NFZ wyasygnował o 2/3 większe środki na program niż w ubiegłych latach, PTSR i parlamentarzyści uzyskali zapewnienie o niezwłocznym aneksowaniu umów ze szpitalami i prawie do finansowania leczenia na nowych zasadach od 1 stycznia 2012 roku. Członkowie Doradczej Komisji Medycznej poruszyli też problem dostępu do terapii drugorzutowych, innowacyjnych leków na SM oraz Narodowego Programu Leczenia.

Szczegółowa relacja w załączniku.

źródło: www.ptsr.org.pl

Ocena: 0.00 (0 głosów) - Oceń tę wiadomość -
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Szukaj
Tematy
Kto jest online?
3 użytkowników jest na stronie (3 użytkowników przegląda Wiadomości )

Użytkownicy: 0
Goście: 3

więcej...
Licznik

Copyright © by Biegusy 2006-2010
Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane SM w Zielonej Górze
Stwardnienie Rozsiane | Antymail | Forum stwardnienie rozsiane SM