Ocrelizumab - nowy lek na SM - Medycyna - Wiadomości
 
 
Zaloguj się...
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieZapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu
Stowarzyszenie
Strona główna
Artykuły
Galeria
Forum
Download
Linki
 
Medycyna : Ocrelizumab - nowy lek na SM
Napisał Cypek dnia 2011-11-08 13:00:00 (4040 odsłon)
Medycyna

Naukowcy z University of California, San Francisco (UCSF) Medical Center przy współpracy ze szpitalami w Stanach Zjednoczonych, Kanada i Europie przeprowadzili 2 fazę badań eksperymentalnego leku o nazwie Ocrelizumab - wyniki tych badań są obiecujące.

Do badania włączono 220 pacjentów z rzutowo-nawracającą postacią stwardnienia rozsianego, których losowo podzielono na cztery grupy, z których dwie otrzymywały Ocrelizumab w różnych dawkach, jedna grupa placebo oraz jedna interferon w standardowej dawce.

Lekarze oceniali skuteczność każdego zabiegu, wykonując co miesiąc rezonans magnetyczny (MRI) mózgów pacjentów i zliczali widoczne ślady wskazujące na stan zapalny.

Wyniki tego badania wykazały, że u pacjentów, którzy otrzymywali lek, stwierdzono mniej objawów choroby niż u pacjentów otrzymujących placebo lub standardowo leczonych interferonem. Podczas badania oszacowano, że Ocrelizumab doprowadził do ​​89-procentowej redukcji powstawania uszkodzeń mózgu, a także zmniejszył liczbę nowych stanów zapalnych w ciągu 24 tygodni. W tym stosunkowo krótkim okresie badania, skuteczność interferonu wypadła na poziomie zbliżonym placebo.

"To naprawdę niezwykłe odkrycie", powiedział Stephen Hauser, MD, profesor Robert A. Fishman Distinguished i Kierownik Katedry Neurologii w UCSF, który był głównym autorem badania. "To jest niezwykle ekscytujące, zarówno ze względu na nadzieję na poprawę terapii dla osób ze stwardnieniem rozsianym, ale także dzięki lekcji na temat przyczyn choroby. Perspektywa niezwykle skutecznego środka w leczeniu stwardnienia rozsianego, który może być bezpiecznie podawany w sześciomiesięcznych odstępach czasu może stanowić istotny krok naprzód, zwłaszcza jeśli profil bezpieczeństwa i korzyści będą trwałe w dłuższym okresie użytkowania", dodał.

Po 24 tygodniach, zanotowano 4 poważne zdarzenia niepożądane u 4% pacjentów w grupie placebo, 4% przyjmujących interferon oraz 2% i 6% pacjentów w grupach przyjmujących 600 mg i 2000 mg Ocrelizumab. Jeden pacjent zmarł biorąc Ocrelizumab, jednakże związek jego zgonu z badanym lekiem, jest jeszcze niejasny.

Hauser powiedział, że kolejnym etapem badania leku będzie sprawdzenie, czy działanie leku i pozytywny profil bezpieczeństwa będą trwałe w czasie. Kwestie te zostaną poruszone w dwóch równoległych fazach badania. W trzeciej fazie badania weźmie udział większa liczba pacjentów, którzy otrzymają terapię lekową przez dłuższy okres czasu. Ten proces jest obecnie przewidziany na kilkaset miejsc na całym świecie. Hauser służy jako główny badacz tych badań, które są sponsorowane przez Roche, firmę, która posiada prawa do Ocrelizumab.

źródło: www.sm.glogow.pl

Ocena: 5.00 (1 głos) - Oceń tę wiadomość -
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Szukaj
Tematy
Kto jest online?
3 użytkowników jest na stronie (3 użytkowników przegląda Wiadomości )

Użytkownicy: 0
Goście: 3

więcej...
Licznik

Copyright © by Biegusy 2006-2010
Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane SM w Zielonej Górze
Stwardnienie Rozsiane | Antymail | Forum stwardnienie rozsiane SM