Wiadomości
 
 
Zaloguj się...
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieZapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu
Stowarzyszenie
Strona główna
Artykuły
Galeria
Forum
Download
Linki
 
Medycyna : Nowa, mniejsza dawka Copaxone
Napisał Cypek dnia 2010-06-09 09:28:02 (3006 odsłon)
Medycyna

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NASDAQ: TEVA) ogłosiła pozytywne wyniki z badań nowej niższej objętości iniekcji Copaxone ® (octan glatirameru), zawierającej obecnie połowę zatwierdzonej dawki.

Podczas SONG ("Study of New Glatiramer Acetate Formulation") zbadano bezpieczeństwo stosowania i tolerancję 20mg/0.5ml zastrzyku Copaxone ® w porównaniu do obecnej dziennej dawki 20 mg/1.0ml.

Ustalenia te zostały przedstawione na 24-tym corocznym spotkaniu Centralnego Konsorcjum Stwardnienia Rozsianego (CMSC) w San Antonio w Teksasie.

"Copaxone ® wykazał długotrwałą skuteczność, bezpieczeństwo i tolerancję w badaniu na ponad milionie pacjentów w latach leczenia", powiedział dr Ronald Murray, prowadzący badania i dyrektor Kliniki MS w Colorado. "Jesteśmy zachęceni tymi danymi, ponieważ sugerują, że dawki 0,5 ml octanu glatirameru może poprawić stan pacjentów podczas częstej terapii stwardnienia rozsianego".

W badaniach SONG wzięło udział 148 pacjentów ze stwardnieniem rozsianym (RRMS) z 21 miejscowości w Stanach Zjednoczonych. Dane te pokazują, że dawki 1,0 ml jak i 0,5 ml są bezpieczne i dobrze tolerowane. Pacjenci otrzymujący iniekcje w mniejszej objętości, zgłaszali znacznie mniej bólu zaraz po i pięć minut po podaniu leku (p <0,0001). Chociaż obecne reakcje w miejscu wstrzyknięcia (obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie, guzki) nie były wysokie dla żadnej z grup, to mniej pacjentów zgłosiło uwagi i mieli mniej poważne reakcje w ciągu pięciu minut (p <0,0001) i po 24 godzinach (p <0,0001) po zakończeniu podawania leku w grupie, której podano 20mg/0.5mL produktu. Poważnych działań niepożądanych nie obserwowano w badaniach.

O badaniu

Pacjentów (N = 148) podzielono losowo na dwie grupy. Połowa pacjentów (n = 76) otrzymywała codziennie iniekcje 20mg/1.0mL przez okres pierwszych 14 dni (etap 1), a druga połowa chorych (n = 72) otrzymywała codziennie iniekcje 20mg/0.5mL w tym samym okresie. W drugim okresie 14 dni (etap 2), grupy zamieniono rolami. Pacjenci codziennie pisali sprawozdanie z występującego bólu w trakcie i 5 minut po wstrzyknięciu, a także obecność i nasilenie reakcji niepożądanych w miejscu wstrzyknięcia w czasie od 5 minut do 24 godzin od wstrzyknięcia. W trakcie badanie oceniano bezpieczeństwo, tolerancję, ocenę iniekcji klinicznych i laboratoryjnych. Działania niepożądane wystąpiły u 12,5 procent pacjentów po wstrzyknięciu 20mg/1.0mL i 18,1 procent pacjentów po wstrzyknięciu 20mg/0.5mL.

O Copaxone ®

Copaxone ® jest wskazany w celu zmniejszenia częstości nawrotów w RRMS, w tym pacjentów, którzy nie byli jeszcze leczeni farmakologicznie w kierunku stwardnienia rozsianego. Najczęstsze działania niepożądane Copaxone ® to zaczerwienienie, ból, obrzęk, swędzenie lub zgrubienie w miejscu wstrzyknięcia, zaczerwienienie skóry, wysypka, duszność i ból w klatce piersiowej.

Copaxone ® jest obecnie zatwierdzony w 51 krajach na całym świecie, w tym Stany Zjednoczone, Kanada, Rosja, Meksyk, Australia, Izrael, i wszystkich krajach europejskich. W Ameryce Północnej Copaxone ® jest sprzedawany przez Teva Neuroscience, Inc, która jest spółką zależną Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NASDAQ: TEVA). W Europie, Copaxone ® jest sprzedawany przez Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oraz sanofi-aventis. Copaxone ® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Teva Pharmaceutical Industries Ltd.

Ocena: 0.00 (0 głosów) - Oceń tę wiadomość -
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Szukaj
Tematy
Kto jest online?
2 użytkowników jest na stronie (2 użytkowników przegląda Wiadomości )

Użytkownicy: 0
Goście: 2

więcej...
Licznik

Copyright © by Biegusy 2006-2010
Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane SM w Zielonej Górze
Stwardnienie Rozsiane | Antymail | Forum stwardnienie rozsiane SM