Obchody XVII Światowego Dnia Chorego - Prawo - Wiadomości
 
 
Zaloguj się...
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieZapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu
Stowarzyszenie
Strona główna
Artykuły
Galeria
Forum
Download
Linki
 
Prawo : Obchody XVII Światowego Dnia Chorego
Napisał Cypek dnia 2009-02-20 11:01:26 (1342 odsłon)
Prawo

Z okazji Światowego Dnia Chorego, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, jak co roku zorganizował konferencję. Gośćmi honorowymi byli m.in.: Pani Ewa Kopacz – Minister Zdrowia, Pan Jacek Paszkiewicz – Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Pan Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka. Na Sali nie zabrakło także przedstawicielki Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego P. Eleonory Rosmańskiej z Oddziału PTSR w Radomiu.

Kluczowym punktem konferencji była dyskusja z udziałem Pani Minister, która przedstawiła bieżące plany związane z reformą systemu ochrony zdrowia w szczególności w kontekście odrzucenia przez prezydenta RP pakietu ustaw zdrowotnych. Była to również okazja, aby liderzy organizacji zadali bezpośrednio gościom pytania, które są ważne z perspektywy działalności ich organizacji.

W nawiązaniu do publicznych wypowiedzi Wiceministra Zdrowia Marka Twardowskiego (z września 2008), deklarujących, że do końca 2008 roku Ministerstwo podejmie kroki na rzecz wprowadzenia Narodowego Programu Leczenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane. Ponadto w nawiązaniu do odpowiedzi na interpelację poselską posłanki Leny Dąbkowskiej-Cichockiej (z dnia 2 lipca 2008 roku), w której Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Adam Fronczak (w dniu 24 lipca 2008) roku zaznaczył, że Ministerstwo Zdrowia jest w trakcie opracowywania NPL Chorych na SM, przedstawicielka PTSR zadała następujące pytanie:

na jakim etapie znajdują się obecnie prace nad tym projektem i kiedy NPL zostanie wprowadzony w życie?

Z kolei w nawiązaniu do zapewnień Wiceministra Twardowskiego, co do konieczności stworzenia rejestru chorych na stwardnienie rozsiane i potwierdzeniu informacji o tym, że w Polsce powstanie centralny rejestr chorych na SM przez Podsekretarz Stanu w odpowiedzi na interpelację posłanki Leny Dąbkowskiej-Cichockiej spytaliśmy czy Ministerstwo nadal podtrzymuje swoje zaangażowanie w tą kwestię i czy działania w tym obszarze zostały już podjęte?

źródło: www.ptsr.org.pl

Ocena: 0.00 (0 głosów) - Oceń tę wiadomość -
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Szukaj
Tematy
Kto jest online?
7 użytkowników jest na stronie (3 użytkowników przegląda Wiadomości )

Użytkownicy: 0
Goście: 7

więcej...
Licznik

Copyright © by Biegusy 2006-2010
Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane SM w Zielonej Górze
Stwardnienie Rozsiane | Antymail | Forum stwardnienie rozsiane SM