"Uwolnić chodniki" wystawa w Senacie - SM - Wiadomości
 
 
Zaloguj się...
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieZapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu
Stowarzyszenie
Strona główna
Artykuły
Galeria
Forum
Download
Linki
 
SM : "Uwolnić chodniki" wystawa w Senacie
Napisał Cypek dnia 2008-12-07 00:22:20 (4140 odsłon)
SM

Z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, 3 grudnia 20008 r. w gmachu Senatu RP, Marszałek Bogdan Borusewicz otworzył wystawę "Uwolnić chodniki", którą obejrzeć można w dniach 1-7 grudnia br.

W otwarciu wystawy udział wzięli parlamentarzyści oraz wielu gości, którzy jednoznacznie stwierdzili, że przedstawiony temat jest niezwykle istotny ze względu na wciąż obecny w Polsce problem dyskryminacji osób niepełnosprawnych. Uznano także, że powstanie ustaw zobowiązujących do równego traktowania osób niepełnosprawnych jest możliwe jedynie dzięki ciągłemu nagłaśnianiu tematu i upominaniu się w imieniu osób niepełnosprawnych o respektowanie należnych im praw.

W dniu 2 grudnia odbyła się towarzysząca wystawie konferencja pod hasłem "Niepełnosprawni w podróży". Konferencję otworzył Senator RP Mieczysław Augustyn, który podkreślił, że "Dla bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych ważne są te same kwestie, które tyczą się wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nasze szanse na dobrą komunikację uliczną są funkcją wiedzy i umiejętności, kultury komunikacyjnej oraz rozwoju przyjaznej infrastruktury…. To co dobre dla niepełnosprawnych jest dobre dla nas wszystkich. Niepełnosprawni mają prawo być pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Oni nie oczekują przywilejów i specjalnego traktowania lecz równouprawnienia…"

W konferencji udział wzięli członkowie komisji parlamentarnych, ministrowie, przedstawiciele władz Warszawy, przedstawiciele świata nauki i biznesu oraz reprezentanci organizacji osób niepełnosprawnych. Wśród prelegentów znalazła się Przewodnicząc PTSR Izabela Czarnecka, która przedstawiła prezentację "Kiedy i jak zrezygnować z prowadzenia samochodu".

Głównymi organizatorami wystawy i konferencji byli:

  • Senat RP (Komisja Rodziny i Polityki Społecznej oraz Komisja Praw Człowieka i Praworządności)
  • Instytut Transportu Samochodowego

W skład Komitetu Organizacyjnego weszli:
  • Grupa Robocza "Widziane z chodnika"
  • Polski Związek Niewidomych
  • Polski Związek Głuchych
  • Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego

Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie ważnym krokiem na drodze do uporządkowania możliwości samodzielnego podróżowania i komunikacji osób niepełnosprawnych, a także tych, którzy czasów mają utrudnioną możliwość przemieszczania się.

źródło: www.ptsr.org.pl

Ocena: 1.00 (1 głos) - Oceń tę wiadomość -
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Szukaj
Tematy
Kto jest online?
3 użytkowników jest na stronie (2 użytkowników przegląda Wiadomości )

Użytkownicy: 0
Goście: 3

więcej...
Licznik

Copyright © by Biegusy 2006-2010
Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane SM w Zielonej Górze
Stwardnienie Rozsiane | Antymail | Forum stwardnienie rozsiane SM