Artykuły - Moja nietypowa choroba
 
 
Zaloguj się...
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieZapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu
Stowarzyszenie
Strona główna
Artykuły
Galeria
Forum
Download
Linki
 
Moja nietypowa choroba
  Napisany Sun 23 Dec 2007 przez dziadek1930 (6068 odsłon)
Teraz czytając w Internecie o SM doszedłem do wniosku, że moja choroba ma jeszcze inne nietypowe objawy. Tj. zachwianie równowagi, oraz z każdym rokiem pogarsza mi się mowa, teraz już nawet żona nie może mnie zrozumieć.

Jak już napisałem moja choroba zaczęła się w wieku około 50 lat. Odczuwałem zmęczenie, zwłaszcza przy chodzeniu. Było jak pamiętam to zimą, kilka razy się poślizgnąłem i upadłem (przypisywałem to zimie). Z upływem czasu tak 2-3 lat, zacząłem odczuwać, że nie potrafię utrzymać równowagi. Zawsze szukałem jakiegoś wsparcia. Lekarz neurolog dał mi tyle leków, że przestałem po nich w ogóle chodzić. Nie nazwał mojej choroby, powiedział tylko, że od tego się nie umiera? Cztery razy leżałem w szpitalach, 4 razy przechodziłem badania tomografem, nic nie stwierdzano.

W 54 roku życia poszedłem na rentę. Początkowo uprawiałem jeszcze działkę, a z czasem już tylko odbywałem coraz to krótsze spacery. Teraz mając 77 lat jeszcze czasem chodzę na krótki spacer i czasem jeszcze jeżdżę samochodem, na krótkie dystanse do 30 km - 50-60 minut, bo mnie to męczy, zwłaszcza hałas. Od 3 lat mam Internet, to dużo siedzę. Chodziłem na rehabilitację ale poprawy nie odczuwałem. Będąc w sanatorium złamałem nogę a w domu żebra i potłukłem głowę.

Tak jak już wspomniałem moja choroba trochę odbiega od normy SM. O ile ktoś ma podobne objawy to prosił bym o kontakt Może bym sobie jakoś wyjaśnił moją inszość choroby.
Jak byście państwo mieli jakieś zapytania to chętnie odpowiem. Obecnie nie biorę żadnych leków, czasem tylko Baklofen, na rozluźnienie mięśni. Co dziennie przez 15 min. gimnastykuję się i pedałuję 0,5 godziny na rowerku treningowym z hamulcem. Po domu chodzę dzięki uchwytom w okół, a jak jestem padnięty to jeżdżę na wózku inwalidzkim.

Z poważaniem; Ryszard Jezierski.
Mail - burza52@vp.pl
GG - 1586318
Powrót :: Drukuj :: E-mail
 
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Autor Wątek
dziadek30
Napisano: 2010-01-01 14:12  Zaktualizowany: 2010-01-01 14:13
Nowicjusz
Zarejestrowany: 2009-12-30
Skąd: Szczecin
Postów: 1
 _RE Moja nietypowa choroba
Moja choroba SM wolno ale postępuje. Jak wszyscy twierdzą to mają rzuty, częstsze lub rzadsze? Ja Teraz już po paru latach 2010 r. mogę tylko dodać, że choroba postępuje, ale bardzo, gdy nie miałem rzutów. Moja nietypowość SM polega na ciągłym pogarszaniu się dolegliwości, (które już wymieniałem). Obecnie najgorszą dolegliwością jest brak równowagi, co zmusiło mnie do założenia na ścianach mieszkania szeregu uchwytów. Gdybym się nie trzymał to się przewrócę. Na dalsze odległości do 100 m chodzę przy pomocy chodnika na kółkach.
Ponawiam prośbę, gdyby ktoś z czytających miał podobny typ choroby, prośże o kontakt. Tylko na emajl burza52@vp.pl ,
Z powazaniem Ryszard
Odpowiedz
Szukaj
Najnowsze artykuły
Najpopularniejsze artykuły
Kto jest online?
1 użytkowników jest na stronie (1 użytkowników przegląda Artykuły )

Użytkownicy: 0
Goście: 1

więcej...
Licznik

Copyright © by Biegusy 2006-2010
Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane SM w Zielonej Górze
Stwardnienie Rozsiane | Antymail | Forum stwardnienie rozsiane SM